Podlaska Księga Kobiet – to cykl notacji filmowych o Kobietach, które Stowarzyszenie 100-lecie Kobiet chce upamiętnić. To rodzaj wywiadu video, zapisu filmowego, który opowiada o życiu i o unikalnym doświadczeniu osoby, niezwykłej lub zwykłej, na pewno Polki i Jej HERstorii.

Opowiadają o niej współczesne kobiety, strażniczki HERstorii, ale też mężczyźni. Zapraszamy do opowieści, której bohaterką jest Pua Rakowska (ur. 1865 w Białymstoku, zm. 1955 w Izraelu) – działaczka syjonistyczna, przywódczyni żydowskiego ruchu feministycznego w Polsce, pedagożka, tłumaczka. W 1940 roku, spisała swoje wspomnienia, wydane w Argentynie Strażniczą HERstrorii jest w tej notacji Dorra Ostrożańska. Film zrealizowany przez Stowarzyszenie 100-lecie Kobiet: scenariusz Bożena Bednarek, zdjęcia i montaż Natalia Tur.

Aby obejrzeć film, kliknij w zdjęcie poniżej ↓

Cykl Podlaska Księga Kobiet realizowany jest w ramach IKAR (Inkubator Kobiecego Aktywnego Rozwoju) z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy Projekt realizowany z dotacji Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Bożena Bednarek