Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” odbyło się 16 października 2018  w Centrum Aktywności Społecznej, przy ul. Św. Rocha 3.


Mieszkańcy Białegostoku zgłosili 20 instytucji, które w roku ubiegłym działały na rzecz osób starszych, w różnych dziedzinach, np. rozwój osobisty i zawodowy, poprawa stanu zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa, aktywności społecznej.

Prezydent  Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski na wniosek Komisji Konkursowej przyznał tytuł „Miejsce Przyjazne Seniorom” wszystkim zgłoszonym jednostkom, w tym Stowarzyszeniu „Szukamy Polski” – za prowadzenie portalu internetowego www.podlaskisenior.pl. Tak naprawdę laureatem jest Podlaska Redakcja Seniora,  która na co dzień wypełnia treścią portal Podlaski Senior. Cieszymy się z tego wyróżnienia.


„Chcieliśmy wyróżnić tych, którzy prowadzą wartościowe działania z myślą o starszych mieszkańcach naszego miasta, a jednocześnie stworzyć sieć miejsc przyjaznych seniorom. Mam nadzieję, że inne firmy, instytucje z naszego miasta będą brać przykład z laureatów tego konkursu „ powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Organizatorem konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” był Prezydent Miasta Białegostoku we współpracy z Miejską Radą Seniorów w Białymstoku.

 

Maria Beręsewicz
Podlaska Redakcja  Seniora Białystok

.