II edycja konkursu “Złota Księga Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”  rozstrzygnięta. Redakcja Senior Białystok  i portal senior.bialystok.pl znalazły się wśród laureatów.

10 kwietnia 2017 roku w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie miała miejsce uroczystość podsumowująca II edycję konkursu”Złota Księga Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”. Wśród 11 laureatów, którzy zostali uhonorowani wpisem do “Złotej Księgi” jest Redakcja Senior Białystok

– To właśnie temu ma służyć “Złota Księga”. To z jednej strony wyróżnienie dla Państwa aktywności ale to też sposób, by inni mogli zapoznać się z Państwa pomysłami i zastanowić się jak wdrożyć je w swoim mieście – powiedział Adam Bodnar Rzecznik Praw Obywatelskich wręczając laureatom wyróżnienia.
 .-  Konkurs miał na celu wyłonienie ciekawych inicjatyw podejmowanych na rzecz seniorów, które służą budowaniu społeczeństwa przyjaznego wszystkim mieszkańcom a laureaci mogą być wzorami możliwymi do naśladowania – powiedziała prof.Barbara Rysz-Kowalczyk z Komisji Ekspertów ds.Osób Starszych działających przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

Po wręczeniu nagród laureaci prezentowali swoje przedsięwzięcia i inicjatywy na rzecz seniorów, które mają służyć wydłużeniu aktywności osób starszych i wzmocnieniu integracji wielopokoleniowej. Ciekawie prezentował się pomysł “Książka dla domu” Biblioteki Publicznej w Słupsku. “Latające Babcie z Plusem”ze Stowarzyszenia Kobiety z Łodzi mają w swoim dorobku 8 napisanych przez siebie dzieciom – bogato ilustrowanych przez dzieci  książek. Prezentowała się Fundacja “Zaczyn” z Warszawy z bogatym projektem “Seniorzy i studenci – razem możemy więcej”.

Redakcja Senior Białystok przedstawiła się jako zespół 12 seniorek z różnych organizacji pozarządowych i osób niezrzeszonych, piszący pod okiem naczelnej profesjonalnej redaktorki od dwóch lat. Przedstawicielka redakcji mówiła o konkursie literackim “SREBRO NIE ZŁOTO”, którego trzecia edycja została ogłoszona w marcu tego roku i wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród srebrnych twórców w wieku 50+. Artykuły naszej redakcji czytane są na całym świecie. Zespół redakcji,  chociaż amatorzy to ludzie z pasją odkrywający swoje  talenty. Jola (Jolanta Maria Dzienis) która dołączyła do naszej redakcji to laureatka konkursu poprzedniej edycji “SREBRO NIE ZŁOTO”. Więcej na  temat naszej redakcji na stronie www.senior.bialystok.pl w zakładce “ o nas”  i “Srebro nie złoto”.

Zapraszamy do lektury naszych artykułów, teraz już na portalu podlaskisenior.pl.

Krystyna Cylwik
Podlaska Redakcja Seniora Białystok