11 września 2018 r. (wtorek) o godz. 8.00 w Sekretariacie Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 7a, u dr. hab. Mateusza Cybulskiego, koordynatora projektu odbędą się zapisy, na Uniwersytet Zdrowego Seniora (pokój nr 111).


Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Studentem może zostać każdy mieszkaniec Białegostoku i okolic, który ukończył 60 rok życia. Zajęcia odbywać się będą 2 razy w miesiącu. Nauka na UZS jest bezpłatna.

Do zasadniczych celów projektu należą: propagowanie zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych, poszerzanie wiedzy w dziedzinie opieki medycznej poprawiającej jakość życia ludzi w podeszłym wieku, wykorzystanie nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia, stosowanie leków i suplementów diety w chorobach u ludzi w podeszłym wieku, a także przeciwdziałanie samotności i aktywizacja społeczna osób starszych.


W ramach zajęć, prowadzonych przez pracowników i studentów UMB, będzie można m.in. nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, pomiaru poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego, dbania o swoje struny głosowe, podstawowych zasad profilaktyki chorób nowotworowych i chorób układu krążenia, itp.

Podczas pięciu poprzednich edycji projektu absolwentami zostało 240 mieszkańców Białegostoku i okolicznych miejscowości. Najstarszy student miał 91 lat.

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Białystok.

(Informacja i zdjęcia – żródło: strona internetowa Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Wydział Nauk o Zdrowiu – www.umb.edu.pl/wnoz)

 

Maria Beręsewicz
Podlaska Redakcja  Seniora Białystok