Z okazji 60-lecia Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, w dniu 02.06.2018 roku, odbył się Rodzinny Festyn w  Łomży. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego. Ratownicy z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” uczyli, jak udzielać pierwszej pomocy.

 

Mobilna Wioska Tematyczna prowadziła dla najmłodszych warsztaty pszczelarskie i rękodzielnicze. Było wiele ciekawych stoisk, gdzie każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Wiele straganów kusiło różnymi smakołykami, a strażacy serwowali przez cały czas smaczną grochówkę.
Na rodzinnym spotkaniu nie mogło zabraknąć takich atrakcji dla dzieci, jak różnego rodzaju zjeżdżalnie, karuzela, lody, wata cukrowa, konkursy. Na scenie występowały zespoły dziecięce,wokalne o taneczne, nie zabrakło też małych solistów.
Urozmaicone były także występy zespołów dorosłych. Poprzez orkiestrę dętą, zespoły folklorystyczne, kapele kurpiowskie do zespołu rockowego. Zespół „Maryna” przedstawił piosenki popularne i pieśni kurpiowskie. Jednym słowem „dla każdego coś miłego”.
Pogoda dopisała, humory także. Łomża w tym roku obchodzi 600-lecie nadania praw miejskich przez Księcia Janusza I, zwanego Starszym. Dokładnie 15 czerwca AD 1814 nastąpiło to historyczne wydarzenie. Tak więc 15, 16 i 17 czerwca będą dniami kulminacyjnymi obchodów.  W związku z tym od początku roku wiele się dzieje i dziać będzie. Zainteresowanych odsyłam na portale łomżyńskie. Zapraszam także do Łomży, aby uczestniczyć z nami w obchodach i podziwiać nasze piękne miasto.
_
(foto: Regina Grzymek, Katarzyna Malinowska, Iza Cierpikowska)
Danuta Waśko
Podlaska Redakcja Seniora  Łomża