Niedziela 9 października 2022 roku była dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce wielkim wydarzeniem. To już po raz czternasty świętowaliśmy rozpoczęcie nowego roku akademickiego.

kobieta podpisuje indeksy

 

Dwunastu nowych członków z przejęciem powtarzało słowa przysięgi, po której otrzymali nowiutkie indeksy i stali się pełnoprawnymi studentami UTW. Potem kilka „ogłoszeń parafialnych” o zapisach na różne wydarzenia i planach na najbliższy okres. Część artystyczna zapowiadała się też niecodziennie. Nasza sokólska poetka Leonarda Szubzda przygotowała z kilkoma studentami UTW prezentację wierszy miejscowego, nieżyjącego już, poety Andrzeja Wróblewskiego. 

Na dużym ekranie wyświetlano zdjęcia z albumu poety i znanego fotografika Krzysztofa Frejusa. Recytowane wiersze przeplatane były muzyką i śpiewem znanego w Sokółce zespołu poezji śpiewanej „Uzależnieni”. Przedstawiciel zespołu, Grzegorz Górski, znany jest jako kompozytor wielu melodii do wierszy naszych poetów. Ta uczta słowno-muzyczna poruszyła nasze serca i wykonawcy otrzymali gromkie brawa. Jak to u nas w zwyczaju pani Leonarda pozostała chwilę ze stosem indeksów do podpisania, natomiast wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Jeszcze chwila na rozmowy ze znajomymi i rozeszliśmy się do domów.

zdjęcia: Lila Asanowicz

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka