W piątek i sobotę (6 i 7 kwietnia) w galeriach handlowych w całym kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT za 2017 i wysłać go elektronicznie. W Białymstoku akcja odbędzie się w Atrium Biała i Galerii Zielone Wzgórze w godzinach od 12:00 do 20:00.

Pracownicy urzędów skarbowych, na wyznaczonych stanowiskach, będą czekać na osoby chcące złożyć roczną deklarację podatkową. Wyjaśnią wątpliwości związane z wypełnieniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze – pomogą wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie bezpośrednio do właściwego urzędu skarbowego. Podatnicy otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Z bezpłatnej pomocy urzędników może skorzystać każdy podatnik. Wystarczy mieć ze sobą:

– rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o dochodach uzyskanych w 2017 r.,

– dokumenty, potwierdzające wydatki do odliczenia od dochodu lub podatku,

– numer z Krajowego Rejestru Sądowego organizacji pożytku publicznego, na którą chcemy przekazać 1% podatku,

– zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 r. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

W centrach handlowych będzie można również złożyć wniosek PIT-WZ „O sporządzenie zeznania przez urząd skarbowy”, podając informacje o przysługujących odliczeniach od dochodu lub podatku, czy przekazaniu 1% na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Uwaga! Urzędnicy US nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

(źródło: strona internetowa Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku)

 

Maria Beręsewicz
Podlaska Redakcja Seniora Białystok