15 grudnia 2022 r. o godz. 18.00 w Galerii Parter Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Rozmówki polsko-polskie” –  tym razem w świątecznej odsłonie.

Celem spotkań z cyklu „Rozmówki polsko-polskie” jest umożliwienie cudzoziemcom doskonalenia swobodnego wypowiadania się w języku polskim, a także integracji z lokalną społecznością, zawierania ciekawych znajomości i otwierania się na nowe doświadczenia. Serdecznie zapraszamy zarówno osoby uczące się języka polskiego, jak i płynnie nim władające, obcokrajowców i Polaków.

Spotkania odbywają się według określonego schematu: uczestnicy mogą usiąść przy dowolnym stoliku tematycznym, przy którym będą zamieszczone zagadnienia np. literatura, czas wolny, praca, kulinaria (tym razem także związane ze świętami Bożego Narodzenia). W nawiązaniu rozmowy pomogą materiały zachęcające do mówienia, czyli karty konwersacyjne, metaforyczne, gry i kości opowieści oraz polskojęzyczni moderatorzy.

„Rozmówki polsko-polskie” odbywają się raz w miesiącu.

Wstęp wolny.

Organizatorami wydarzenia są Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i „Śledź polski”, zaś partnerami – Szkoła Języka i Kultury Polskiej POLLANDO oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Podlaska Redakcja Seniora Białystok