Już w piątek (27.08.2021 r) rusza ,,𝗔𝗸𝗮𝗱𝗲𝗺𝗶𝗮 𝗿𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝗻𝗮” – projekt realizowany przez Filię nr 4 Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, skierowany do rodzin.

plakat zaproszenia

 

– Na taką, a nie inną tematykę wpadliśmy, obserwując naszych czytelników, w przeważającej części rodziny z małymi dziećmi. Widzieliśmy, że jest potrzeba integracji, rozmów, wymiany doświadczeń, a także spotkań ze specjalistami. Z pewnością realizowane w ramach ,,Akademii rodzinnej” zadania pozwolą uzupełnić tę lukę. To świetna okazja na utworzenie przestrzeni bibliotecznej, przyjaznej i przydatnej tej grupie użytkowników – mówi Monika Łapińska, kierownik Filii nr 4 i koordynator projektu „Akademia rodzinna”. 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych spotkaniami warsztatowymi, rozwijającymi umiejętności wychowawcze, wspierającymi budowanie relacji oraz rolę literatury w rozwoju dziecka. Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy atrakcyjne warsztaty literacko-twórcze, pobudzające ciekawość świata. 

Warto wymienić kilka ze zbliżających się spotkań: dla dzieci przewidziano warsztaty doświadczalne, które przeprowadzi ,,Misja Robotyka” oraz spotkanie biblioterapeutyczne z ,,Pomysłową kredką”. Dla dorosłych zaplanowano prelekcje na temat rozwoju dziecka, prowadzone przez Ewę Sadowską, rozmowy o emocjach z Urszulą Zagan, a także warsztaty o nowoczesnym patriotyzmie z pracownikiem białostockiego IPN-u. Już wkrótce, 8 września o godz. 17.00, również w ramach projektu, odbędzie się otwarte spotkanie autorskie z Julitą Bator, propagatorką zdrowego odżywiania i autorką książki ,,Zamień chemię na jedzenie”. Serdecznie zapraszamy.

Pierwsze spotkanie dla rodziców wraz z dziećmi prowadzone przez studio artystyczne Anima już w najbliższy piątek 𝟮𝟳 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 𝗼 𝗴𝗼𝗱𝘇.𝟭𝟳.𝟬𝟬. Dobra zabawa gwarantowana! Szczegóły i zapisy pod numerem 85 67-92-141 lub osobiście w bibliotece (ul. Komisji Edukacji Narodowej 36 lok. 4, 15-687 Białystok). 

(źródło; Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku)

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok