6 czerwca rusza Letnia Czytelnia Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Jeśli szukacie miejsca, gdzie możecie zanurzyć się w lekturze wśród zieleni, z pięknym widokiem na stolicę Podlasia – zajrzyjcie koniecznie. 

taras widokowy Książnicy Podlaskiej

Letnia Czytelnia znajduje się na tarasie widokowym, na szóstym piętrze budynku głównego biblioteki (ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14A). Można przyjść z własną książką lub wypożyczyć lekturę na miejscu. W czytelni można także korzystać z własnego laptopa (bezpłatne wi-fi, dostęp do prądu). 

10 pierwszych czytelników, którzy odwiedzą Letnią Czytelnię, otrzyma jeden z tomików poetyckich, wydanych przez Książnicę Podlaską. W puli nagród znalazły się publikacje takich autorów jak: Jerzy Binkowski, Krystyna Konecka, Janina Osewska, ks. Kamil Dąbrowski, Barbara Noworolska, Michał Fałtynowicz, Regina Kantarska-Koper, Edyta Ślączka Poskrobko, Michał „Cira” Ciruk czy Artur Jan Szczęsny. 

Letnia Czytelnia Książnicy Podlaskiej otwarta będzie od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 17.00. Ilość miejsc w Czytelni Letniej jest ograniczona, decyduje kolejność przybycia. 

Uwaga! Czytelnia Letnia nie zostanie udostępniona czytelnikom w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz podczas imprez zamkniętych, organizowanych przez Książnicę Podlaską (informację na ten temat można uzyskać pod nr tel. 85 67-67-225). 

źródło i fot. Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Podlaska Redakcja Seniora Białystok