Program Podlaskiego Kina Plenerowego Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Podlaski Instytut Kultury oraz lokalne samorządy, parafie, jak również Opera i Filharmonia Podlaska i Fundacja na Rzecz Rozwoju Politechniki Białostockiej wspólnie zapraszają na Podlaskie Kino Plenerowe. To cykl projekcji filmowych w wielu miejscowościach województwa podlaskiego, na które wstęp jest wolny.

Kino plenerowe – konferencja

Podlaskie Kino Plenerowe zagości w 16 miejscowościach w regionie. Odbędzie się w sumie 29 projekcji. Większość tych projekcji to filmy dla dzieci, ponieważ wiemy z poprzednich edycji kina, że takie jest zapotrzebowanie – mówiła podczas konferencji prasowej Izabela Smaczna-Jórczykowska, dyrektor Departamentu Polityki Informacyjnej UMWP.

Projekcje odbędą się w Wyszkach, Suwałkach, Łomży, Dąbrowie Białostockiej, Dobrzyniewie Dużym, z Wysokiem Mazowieckiem, Augustowie, Łapach, Mońkach, Brańsku, Grajewie, Jedwabnym, Sokółce, Wiżajnach i Białymstoku.

Już trzeci raz korzystamy z Podlaskiego Kina Plenerowego. Przyciąga ono i dzieci i młodzież i dorosłych. Łączymy projekcje z festynem, podczas którego proponujemy również inne atrakcje: koncerty naszych zespołów lokalnych, a w godzinach wieczornych dyskotekę – zachęcał Artur Gajlewicz, burmistrz Dąbrowy Białostockiej.
Na ekranie znane i lubiane produkcje, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Będą zarówno bajki dla dzieci, komedie, filmy akcji, jak i dramaty, między innymi: W 88 dni dookoła świata, Corgi, psiak królowej, Moonfall, Dżentelmeni, Joker.

Siódmego sierpnia zapraszam do Łap, na godzinę 17.00 dzieci, a na 20.00 starszych widzów. Przy kolorowych fontannach, z mnóstwem atrakcji – zapraszał Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap.
Podlaskie Kino Plenerowe to okazja by mieszkańcy mogli za darmo, w miłej, wakacyjnej atmosferze zobaczyć dobre filmy i pobyć razem.

Okazało się, że to bardzo trafiona propozycja, wyczekiwana przez mieszkańców regionu, stąd jej kontynuacja – podkreślała Barbara Bojaryn-Kazberuk, dyrektor PIK – Mam nadzieję, że w przyszłości dotrzemy z projekcjami do jeszcze większej liczby miejscowości.

Podlaskie Kino Plenerowe zostało przygotowane w bardzo dobrej jakości. Filmy będą odtwarzane na ekranie typu LED o powierzchni 24 metrów kwadratowych. Pokazy potrwają od 10 lipca do 18 września.

Szczegółowy plan emisji w ramach Podlaskiego Kina Plenerowego w załączonej prezentacji.

 źródło i fot. Podlaski Instytut Kultury

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok