Redakcja super seniora ruszyła z nową akcją. Co tydzień publikuje ciekawostki, które aktywizują i motywują osoby starsze, a pracującym z seniorami przypominają, że wystarczy zachęcanie do drobnych zmian, by jakość życia podopiecznych wzrosła. 

Inicjatorem akcji #SeniorCiekawostki jest Barbara Górnicka-Naszkiewicz, dziennikarka, propagatorka rozwoju osobistego na emeryturze. Co tydzień na facebookowym fanpejdżu Super Senior publikuje post z krótką informacją – ciekawostką w formie grafiki. Ten nowoczesny sposób przekazu szybko i łatwo dociera do wszystkich zainteresowanych tematyką senioralną.

 

 

– Czasem małe zmiany przynoszą duże efekty – oceniania Barbara Górnicka-Naszkiewicz, redaktor naczelna Super Seniora współpracująca także z Podlaskim Seniorem i wieloma mediami senioralnym i w Polsce.
– Najważniejsza jest motywacja, by podjąć działanie. Wtedy reszta przychodzi sama – dodaje z uśmiechem.

Główną ideą przedsięwzięcia jest pokazanie, że dobry nastrój i samopoczucie zależą od nas samych. Na przykład śmiech wspaniale działa przeciwbólowo, a działanie terapeutyczne pracy i relaksu w ogrodzie na przewlekły stres jest nie do przecenienia. Wiedziałeś o tym? Warto taką wiedzę rozpowszechniać!

Jeśli lubisz takie ciekawostki, koniecznie zaglądaj na profil Super Senior. Co tydzień dowiesz się czegoś nowego!

Barbara Górnicka-Naszkiewicz
Podlaska Redakcja Seniora Białystok