Różnie można czcić Święto Niepodległości przypadające w najbliższy piątek 11.11.2017. Od lat organizowane są uroczyste konferencje i seminaria,  msze, koncerty, wystawy plastyczne i fotograficzne, imprezy sportowe, rekonstrukcje historyczne. Od kilku lat niezwykle popularne staje się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i z tego  skorzystali seniorzy łomżyńscy.

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości zespół wokalny SENIOR – VITA z Klubu Seniora, gościł 7 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Filia Nr. 1 w Łomży.

Zespół wystąpił z koncertem pieśni patriotycznych, legionowych i żołnierskich. Przy akompaniamencie  akordeonu, na żywo, uczestnicy spotkania mieli możliwość wspólnego śpiewu z zespołem. Panie z biblioteki przygotowały specjalne śpiewniki, dzięki którym śpiew przebiegał bardzo sprawnie i efektywnie.

Wszyscy byli zadowoleni i usatysfakcjonowani ze wspólnego działania.

Święto Niepodległośi obchodzone jest  co roku  11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości  w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945. Przywrócono je ustawą w 1989.

W piątek wszyscy wywieśmy biało-czerwone  flagi w naszych oknach, to święto szczególnie na to zasługuje.

 

Danuta Waśko
Podlaska Redakcja Seniora w Łomży