„Nie chcę pod koniec życia stwierdzić, że przeżyłem tylko jego długość. Chcę przeżyć też pełną jego szerokość”. Diane Ackerman 

na scenie  grupa ludzi śpiewających i muzycy. Przed nimi napis Seniorada

Takie motto towarzyszy od dwunastu lat Kolneńskim Dziewczynom z Plusem. Przygotowanie kondycyjne podczas dziesięciodniowego, niezwykle emocjonującego i wypełnionego atrakcjami, pobytu w Szklarskiej Porębie zaowocowało błyskawicznym i skutecznym finałem podczas Seniorady w Łomży 14 września 2022 r. Dlaczego błysk i skuteczność? Po jednodniowym odpoczynku i dwóch próbach wokalno–muzyczno–tanecznych porwaliśmy widzów, którzy licznie przybyli na Plac Jana Pawła II. Pięć piosenek autorstwa kolegi Stanisława, w aranżacji Pawła, w wykonaniu sześciu wspaniałych koleżanek, z moim skromnym udziałem, nie pozostawiło seniorów obojętnymi. Krótka, a zarazem poważna i humorystyczna, zapowiedź przed każdym utworem zachęciła seniorów do wokalnego wsparcia, a chętnych tancerzy zmobilizowała do popisów przed sceną. Niestety, jest tylko jedno zdjęcie autorstwa organizatorów. Nie mogłem się jednak oprzeć pokusie dołączenia fotografii z ubiegłorocznej sesji zdjęciowej. 12–lecie upoważnia do takiej nieskromności. 

Kochani seniorzy, ja lubię używać terminu ludzie młodzi… od wielu lat, przeczytajcie jeszcze raz motto i pamiętajcie nie tylko o długości, ale i o szerokości życia. Zdrowia i uśmiechu!

Foto: organizator imprezy i Eugeniusz Regliński

Eugeniusz Regliński
Podlaska Redakcja Seniora Kolno