_

Na Starym Rynku w Łomży w dniu 22. września 2017 r. odbyła się kolejna SENIORADA , podczas której atrakcji nie brakowało. Mimo niezbyt dobrej pogody pod sceną zebrało się bardzo dużo seniorów. Do przybyłych wiele ciepłych słów powiedział  prezydent miasta Mariusz Chrzanowski. Wręczył symbolicznie kilka biletów elektronicznych, które od dnia 1 listopada br. będą uprawniały wszystkie osoby po 60-tym roku życia do bezpłatnych przejazdów MPK. Trzeba tylko dokonać wymaganych formalności. To wspaniały prezent!

Na scenie wystąpiły zespoły łomżyńskich seniorów. Zespół folklorystyczny „Maryna” z programem pt.”„Na kurpsiosko nute”, opartym na dawnych pieśniach ludowych, zespół wokalny ” Senior – Vita”, który wykonał piosenki popularne oraz zespół „Tabor”, który przypomniał piosenki naszej młodości. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Było wiele ciekawych propozycji dla osób starszych, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zachęcano seniorów do wychodzenia z domu i aktywnego włączania się w życie Klubów Seniora w Łomży, bowiem wiele się w nich dzieje  i można tam rozwijać swoje zainteresowania, na  jakie wcześniej nie było czasu.

Przeprowadzono wiele konkursów intelektualnych i sprawnościowych, można było też zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, skorzystać z bezpłatnego makijażu, wypełnić wniosek na Łomżyńską Kartę Seniora 60 +, uprawniającą do korzystania ze zniżek w ponad 40 firmach na terenie Łomży. Panie z policji przestrzegały przed niebezpieczeństwami grożącymi seniorom ze strony oszustów i pouczały, jak się przed nimi ustrzec. Szczególną uwagę zwróciły na bezpieczne poruszanie się po drogach. Natomiast ratownicy medyczni mówili, jak zachować się w momencie zagrożenia życia. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie przygotowano. W czasie Seniorady można było zjeść gorący, pyszny żurek, wypić gorącą kawę lub herbatę oraz zjeść coś słodkiego. Jednym słowem,  zabawa przednia i pożyteczna.

W imieniu  łomżan „wcześniej urodzonych” dziękuję organizatorom Seniorady i tym wszystkim, którzy w najróżniejszy sposób przyczynili się do uświetnienia tej imprezy.

foto: Halina Czartoryjska i Grażyna Czajkowska

Danuta Waśko
Podlaska Redakcja Seniora Łomża