To już 3. edycja publikacji, w której tym razem pochylamy się nad aspektem zdrowia, relacji i technologii (Internetu). Celem corocznego raportowania jest przybliżenie rzeczywistej sytuacji seniorów w naszym kraju, a także wskazanie działań na rzecz poprawy losów starzejącego się społeczeństwa, przed którym stoi wiele wyzwań, a na które prawdopodobnie nie jesteśmy gotowi.

O czym jest III edycja Oceny potrzeb?

Każda edycja raportu jest wyjątkowa. Poprzednie edycje Raportu skierowały SeniorApp na główne 3 obszary potrzeb: zdrowie, relacje i technologię (cyfrowość). Nasze społeczeństwo starzeje się, a wraz z tym pojawiają się nowe wyzwania związane z opieką zdrowotną, wsparciem społecznym i ekonomicznym dla Seniorów, a także osób dojrzałych, które za kilka, kilkanaście lat mogą być w sytuacji swoich rodziców i dziadków.

To, co wyróżnia najnowszą edycję to grupa badanych – w tym roku pełną uwagę poświęciliśmy Seniorom i osobom, które w ciągu kilku najbliższych lat będą miały okazję przechodzić na emeryturę (grupa badanych: 1100 osób, 55+).

W tym roku z raportu dowiemy się m.in.:

  • czy Seniorzy korzystają z prywatnej opieki zdrowotnej?
  • jak często spotykają się z osobami bliskimi?
  • jak często czują, że brakuje im towarzystwa?
  • czy czują się bezpiecznie podczas korzystania z Internetu?
  • w jaki sposób korzystają z Internetu?

Premiera Raportu

Premiera odbędzie się 26 października br., podczas konferencji „Pomyślne starzenie – co możemy zrobić dla polskich Seniorów?” w @Mediateka Memo przy ul. Moniuszki 5 w Łodzi.

Podczas wydarzenia odbędzie się debata – Opieka zdrowotna, towarzystwo, świadomość zagrożeń cyfrowych – potrzeby Seniorów i oferowane wsparcie.

Bądźcie z nami!

Zapraszamy wszystkich do śledzenia mediów społecznościowych @SeniorApp oraz do wzięcia udziału w konferencji “Pomyślne starzenie – co możemy zrobić dla polskich Seniorów?”. Na konferencję można zapisać się pod linkiem: seniorapp.pl/zapisy lub kontakt telefoniczny pod numerem +48 727 20 70 20.

Razem pracujmy nad stworzeniem lepszego jutra!

Źródło: SeniorApp Sp. z o.o.

Opracowała: Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok