Dopóki żyjemy, nie ma takiej rzeczy, na którą byłoby za późno! Takie hasło przyświecało koleżankom i kolegom podczas obchodów Dnia Seniora w Kolnie, 14 października 2021 roku. 

Nie bierzemy pod uwagę oficjalnych dat dotyczących naszego święta – światowego, europejskiego, czy ogólnopolskiego. Każde środowisko ma swoje terminowe, sprzyjające temu wydarzeniu, okoliczności. Nasze sympatyczne koleżanki – Zosia Górska, szefowa Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kolnie oraz Bogusia Ranik – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji, Kultury i Sportu w Kolnie postanowiły zaprosić seniorów na prawdziwą ucztę dla ducha i ciała. 

Szanowni goście

Zawsze swoją obecnością zaszczyca nas burmistrz miasta Kolno, Andrzej Duda, dyrektor Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, Alicja Szymańska i pracownicy Urzędu Miasta. Zaproszenia przyjęły również osoby związane z realizacją projektów takich jak Akademia Zdrowego Seniora, Chwytaj Szansę, czy Cyfrowy Senior. 

Ponad 80-osobowa grupa zainteresowanych wypełniła po brzegi kawiarnię Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu. Z satysfakcją stwierdzam, że sporo osób spotkałem po raz pierwszy. Oznacza to, że coraz więcej seniorów przestaje się izolować. Otwierają się na świat, pragną poznać innych. Nie ma chyba lepszego sposobu na integrację, jak wspólna zabawa. O dyskusjach, przekomarzaniach, dowcipach, zawieraniu nowych znajomości już nie wspomnę. 

DJ-e aplikowali rodzaj muzyki, która porywała do tańca. Czasami towarzyszyły temu chóralne śpiewy. Jako nieśmiały osobnik pominę informację o czasie trwania różnego rodzaju popisów. Obserwując wydarzenia na parkiecie i przy stolikach jestem pewien, że nikogo z obecnych nie dotyczy dowcip, który pozwolę sobie przedstawić. Otóż pewien pan chwalił się, że od 50 lat jest żonaty, a od 30 wszystkie wieczory spędza w domu z żoną. Po komentarzu drugiego emeryta, że to musi być prawdziwa miłość odpowiedział – nie, reumatyzm. 

A więc – bawmy się, bawmy się, cały świat niech o tym wie, dziś jest czas jeść i pić /tańczyć również/, dzisiaj chce się żyć. Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia!

Foto: Eugeniusz Regliński

Kliknij w poniższe zdjęcie:

1/9
Szanowni goście
Szanowni goście
Kolneńskie Dziewczyny z Plusem podczas popisu
Kolneńskie Dziewczyny z Plusem podczas popisu
Gdzie są te chłopy
Gdzie są te chłopy
Szaleństwa na parkiecie
Szaleństwa na parkiecie
Zabawa trwa
Zabawa trwa
I zaczęły się tańce
I zaczęły się tańce
Powaga podczas części oficjalnej
Powaga podczas części oficjalnej
Uśmiechnięte seniorki
Uśmiechnięte seniorki
Nasi goście i darczyńcy
Nasi goście i darczyńcy

Eugeniusz Regliński
Podlaski Senior Redakcja Kolno