W Galerii N w Łomży odbyło się 20 marca 2018 r. otwarcie wystawy Izabeli Cierpikowskiej: „Sensualnie”.

Pani Iza od 2003 roku pracuje w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży jako instruktor do spraw plastyki i folkloru. Od dwóch lat jest wolontariuszką i prezesem Stowarzyszenia” Pegaz” w Kisielnicy, które działa na rzecz osób niepełnosprawnych, rehabilitowanych za pomocą hipoterapii. Od 2016 roku jest także instruktorem w założonej wspólnie z dwiema koleżankami Mobilnej Wiosce Tematycznej ” Kurpiowskie Rozmaitości”, która zajmuje się propagowaniem kultury i sztuki ludowej. Z wykształcenia jest managerem i certyfikowanym grafikiem komputerowym, z zamiłowania zajmuje się rękodzielnictwem i malarstwem.
Obrazy przedstawione na wernisażu powstały w okresie ostatnich 4 miesięcy. Większość prac wykonana została techniką malarstwa akrylowego a część to obrazy olejne. Jest to trzecia wystawa indywidualna. Pierwsza odbyła się przy okazji promocji tomiku wierszy pt.” Rysa bursztynowej szpilki” w 2010 roku, następna rok później w Galerii N. Oprócz tego brała udział w ponad 20 wystawach zbiorowych.
Jak sama określa swoje dzieła na obecnej wystawie: ” Tematyka ściśle nawiązuje do mojej fascynacji ciałem ludzkim. Od zawsze rysuję i maluję portrety oraz akty. Dopiero na tej wystawie postanowiłam pokazać coś z głębi siebie, swoje przemyślenia, odczucia dotyczące osób przedstawianych.
Postacie na moich obrazach nie są anonimowe, to w głównej mierze znane aktorki, modelki i piosenkarki, którym nadałam cechy moich przyjaciół, znajomych i najbliższych. Za pomocą kresek, plam barwnych i kształtów starałam się wyrazić swoje odczucia związane z poszczególnymi osobami. Wystawę nazwałam Sensualnie, ponieważ aby ją zrozumieć i prawidłowo odebrać, należy odbierać ją tak jak ja, tworząc ją – po prostu za pomocą zmysłów”.
Na wystawie zebrało się dużo osób. W tym dniu Pani Iza obchodziła urodziny. Był tort urodzinowy,”Sto lat”, szampan, domowe wypieki i oczywiście wiele życzeń, uścisków i całusów. Był też wspaniały koncert łomżyńskiego Tria Akordeonowego. Seniorzy z naszego klubu mile spędzili ten wieczór.
                                                                                                                   Regina Grzymek
                                                                                                                     Podlaska Redakcja Seniora Łomża