Okres bożonarodzeniowy to czas, gdy składamy sobie najserdeczniejsze życzenia, z nadzieją wstępujemy w kolejny rok. Dziś wszyscy pragniemy podziękować i odwdzięczyć się za pomoc ludziom, którzy cierpliwie i z oddaniem wspierają nas w zmaganiach z pandemią. Przede wszystkim na ręce medyków składamy swe zdrowie i życie zawdzięczając im najwięcej. Za ich poświęcenie chcemy podziękować pieśnią.

artyści na scenie

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej zaprasza na spotkanie z repertuarem wywodzącym się z przesiąkniętą wiarą, duchowością i dziękczynieniem kulturą obu Ameryk. Koncert #SIŁASERC rozpocznie cykl kolęd Ariela Ramireza tworzących „Navidad Nuestra” – argentyńską opowieść o narodzeniu Pańskim. Chórzystom towarzyszyć będzie zafascynowany muzyką Andów zespół Sierra Manta. Koncert wypełnią także negro spirituals, pieśni powstałe w czasach niewolnictwa, pełne wiary i nadziei.

 Zapraszamy do spędzenia z nami drugiego wieczoru nowego roku przy tych wspaniałych dźwiękach, tym razem przed telewizorami, gdyż koncert emitowany będzie 2 stycznia 2021 roku o godz. 19.10 na antenie TVP3 Białystok.

Koncert będzie można obejrzeć również 8 stycznia 2021 roku o godz. 19.00.na kanale YouTube OiFP.

Jednocześnie zachęcamy Państwa do dzielenia się swoimi podziękowaniami służbie zdrowia w mediach społecznościowych i dodawaniem do nich hasztagu #siłaserc – pokażmy naszą wielką siłę serc!

Koncert: 
Sobota, 2 stycznia 2021 godz. 19.10 w TVP3 Białystok
Piątek, 8 stycznia 2021 godz. 19.00 YouTube OiFP

Artyści

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej
prof. Violetta Bielecka – przygotowanie chóru, dyrygent
Sierra Manta

 Soliści

Paweł Cichoński, Mateusz Stachura, Bartłomiej Łochnicki, Magdalena Masiewicz, Monika Ziółkowska, Bartłomiej Łochnicki, Hanna Różankiewicz, Maciej Nerkowski, Monika Sasinowska, Paulina Malinowska, Joanna Motulewicz, Rafał Supiński

Monika Bierć – fortepian

(źródło: Opera i Filharmonia Podlaska)
foto: Michał Heller

opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok

koncert #Siłaserc
koncert #Siłaserc
koncert #Siłaserc
koncert #Siłaserc
koncert #Siłaserc
koncert #Siłaserc
koncert #Siłaserc
koncert #Siłaserc
koncert #Siłaser
koncert #Siłaser
koncert #Silaserc
koncert #Silaserc