Drogie poetki, drodzy poeci, zapraszamy już po raz trzeci na SLAM POETYCKI BIAŁYSTOK, czyli show ze słowem poetyckim na scenie – przed bardzo życzliwą publicznością. Spróbujcie stanąć przy białym lub czarnym mikrofonie i wygrać potyczkę na słowa i gesty. A potem przejść do kolejnej rundy.!

Małgorzta Białous laureatka

Pierwszy SLAM wygrała Małgorzata Białous z Wasilkowa, startująca dopiero, drugi Magdalena Walusiak – znana slamerka, poetka, zwyciężczyni i organizatorka wielu turniejów poetyckich. Kto wygra trzeci Slam?

Nie liczy się wiek, dorobek artystyczny ani forma prezentacji, nie można używać rekwizytów i korzystać z instrumentów muzycznych. Ale gestów i głosu można używać dowolnie – śpiew jest dozwolony. To turniej słów, gestów, min i ruchu, Można tworzyć na bieżąco, można improwizować. Zdarzały się nawet przypadki tworzenia limeryków na gorąco ze słów podrzucanych przez publiczność.

Bożena Bednarek ze Stowarzyszenia Szukamy Polski i Eligiusz Buczyński – białostocki poeta i performer zapraszają 22 września 2022 o 18.00 do BTL Lalki – kawiarni teatralnej przy ul. Kalinowskiego 1 w Białymstoku. Wstęp wolny! Szczegóły i regulamin są na portalu poeciwsieci.pl.

Magdalena Walusiak. w akcji

O wygranej decyduje publiczność, która głosować będzie białą lub czarną kartą na swojego faworyta. Do wygrania 400 zł! Aby uatrakcyjnić turniej, poetki i poeci, którzy odpadną, będą mieli jeszcze szansę na „dziką kartę”, o której zdecydują specjalne jury w składzie: Dorota Sokołowska, dziennikarka Polskiego Radia Białystok oraz Artur Jan Szczęsny – poeta i bibliotekarz z Książnicy Podlaskiej.

 

Zgłoszenia prosimy wysyłać: szukamypolski@gmail.com. Wiele się działo do tej pory! Powtórzmy to!

Zapraszamy też publiczność w każdym wieku i czekamy na wszystkich przyjaciół poezji, poetek i poetów. Dodatkowe atrakcje tym razem muzyczne podczas liczenia głosów, między występami slamerek i slamerów zapewni Patryk Ołdziejewski, aktor, piosenkarz, kompozytor, performer.

Partnerem wydarzenia jest Książnica Podlaska, zadanie finansowane jest z budżetu Miasta Białystok. Patronat medialny: Radio Białystok, poeciwsieci.pl i pismo Epea. Fundatorem nagród książkowych dla laureatów I i II miejsca jest Księgarnia TAK Czytam Białystok. 

Fot: z archiwum Stowarzyszenia Szukamy Polski

Bożena Bednarek
Stowarzyszenie Szukamy Polski
Redakcja Poeci w sieci