Jedna z najsłynniejszych ksiąg Białegostoku „Bialystoker Bilder Album” z 1951 r. ukazuje się w języku polskim.

baner

 

To dziś jedna z najbardziej poszukiwanych ksiąg o Białymstoku, kultowy „Bialystok. Photo Album of a Renowned City and its Jews the world over” z 1951 roku, który zawiera ponad 1200 zdjęć Białegostoku i związanych z nim osób wydano w języku polskim!

Dotychczas oryginał księgi pojawiał się sporadycznie na aukcjach książek, sprzedawano go na pniu, często za spore pieniądze. 

Już 27 maja, w piątek o godz. 17 to się zmieni. Tego dnia w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku spotkają Państwo zespół ludzi, który dokonał polskiej reedycji tej niezwykłej publikacji.

Tylko tego dnia będzie można nabyć tę niezwykłą, opasłą księgę (limitowany nakład) w cenie promocyjnej. Poza tym czekają na Państwa dodatkowe atrakcje, których dziś, ze zrozumiałych względów nie ujawniamy.

Spotkanie organizuje Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów wraz ze Stowarzyszeniem Muzeum Żydów Białegostoku. Zaprasza Państwa specjalnie Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku:

27 maja, piątek, godz. 17, ul. Waryńskiego 24A (dawna Polna).
Jak się… nie zmieścimy… to spotkanie powtórzymy! 

..w imieniu swoim i naszych przyjaciół, którzy to spotkanie poprowadzą czyli dr Małgorzaty Frąckiewicz i dr Mirosława Reczko
Tomasz Wiśniewski (który oryginał Księgi udostępnił dla wydawcy!) 

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok