Smaki, potrawy naszego dzieciństwa przygotowywane przez mamy, babcie oraz ojców i dziadków to nasze rodzinne i regionalne dziedzictwo. Podzielmy się wspomnieniami o potrawach i najbliższych ludziach, którzy je przygotowywali, z innymi. Tym samym zostawimy ślad o naszych smakach dla przyszłości.

Opowieści o jedzeniu przy wspólnym stole łączą pokolenia. A przy okazji zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Gwiazdka, więc o spotkaniu przy stole myślimy coraz częściej. Można też wygrać nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Podlaskiego.

Biuro Kultury UMWP w Białymstoku, Rada Seniorów przy Marszałku Województwa Podlaskiego oraz Stowarzyszenie Szukamy Polski i ogłaszają konkurs pod nazwą  Smaczny Konkurs dla Podlaskich Seniorów. Skrócona nazwa to SMAKI. Dlaczego? Zabawiliśmy się rozpisaniem tego słowa w pionie. I co nam wyszło ?
S jak Smaczny
M jak Malowniczy
A jak Apetyczny
K jak Konkurs
I  jak Internetowy
Na Wasze opowieści o potrawach, nie dłuższe niż 1 strona maszynopisu (maksymalnie 2 tys. znaków) czekamy do 10 grudnia 2021 pod adresem: podlaskisenior@gmail.com. Regulamin konkursu i kartę zgłoszeniową dostępna jest na portalach Wrota Podlasia i podlaskisenior.pl.

Jeżeli macie Państwo kłopot z wysłaniem opowieści online, poproście o pomoc dzieci, wnuki lub prawnuki czy przyjaciół i znajomych. Na pewno nie odmówią.

Wybrane opowieści mogą zawierać też przepisy kulinarne i zdjęcia. Najciekawsze teksty profesjonalnie zredagujemy, chyba, że nie będzie potrzeby i opublikujemy na portalach: Wrota Podlasia i podlaskisenior.pl oraz na fanpage’ach społecznościowych. Trzy najlepsze opowieści o Smakach będą nagrodzone wyjątkowymi Gwiazdkowymi Koszami Prezentowymi ufundowanymi przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Z laureatką lub laureatem pierwszego miejsca nagramy dodatkowo film.
O przyznaniu nagród zadecyduje kapituła. Życzymy powodzenia i zapraszamy do przesyłania Waszych smacznych opowieści. Opowiedzcie też o konkursie znajomym i zaproście ich do wzięcia udziału.

Patronem medialnym konkursu SMAKI jest portal podlaskisenior.pl

Karta zgłoszeniowa – kliknij

Regulamin  – kliknij

Bożena Bednarek
Podlaska Redakcja Seniora