Spektakl ,,Jestem baba” to spotkanie z życiem i twórczością poetki Anny Świrszczyńskiej. To opowieść o wielkiej kobiecej sile, która ze smutku tworzy radość, z cierpienia miłość, a z mroku światło.

wejście do teatru, fot ze strony teatru

Bohaterką monodramu jest artystka, która dziś może być wielką inspiracją. Artystka, która kochała życie mimo wszystko i za wszystko. Białostoczanka, Katarzyna Faszczewska podjęła się wyciągnięcia tej postaci z mroku historii. Zapraszamy na spektakl, który otwiera oczy i niesie radość!

Dzieciństwo Anny Świrszczyńskiej przypadło na pierwszą wojnę światową, młodość na powstanie warszawskie, a większość życia na komunistyczny PRL. Żyła w trudnej rzeczywistości. Otarła się o śmierć. Przeszła wiele kryzysów, ale zawsze ,,brała ją szalona radość, że żyje”. O tej szalonej radości życia, o dostrzeganiu światła w mroku chcemy opowiedzieć.

Julian Tuwim wspierał poetkę na początku drogi artystycznej. Czesław Miłosz napisał o niej książkę. Wydała kilka tomików poezji, a mimo to jej twórczość nie jest powszechnie znana. Czas najwyższy to zmienić.

Występuje: Katarzyna Faszczewska – absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu, aktorka, autorka scenariusza, białostoczanka.

Reżyseria: Anna Gryszkówna – reżyserka i aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.
Scenografia: Kasia Polak – studentka Wydziału Scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
Muzyka: Aga Ozon, Adrian Kieroński
Produkcja: Nie Teatr/ Katarzyna Faszczewska

Termin spektaklu: 24 maja godz. 11.00
Kontakt w sprawie rezerwacji: 502 443 169

źródło: Patrycja Derehajło, Nie Teatr

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska redakcja Seniora Białystok