Pewna mądra głowa stwierdziła, że niezależnie od wieku, to nie pieniądze, pasje, kariera, czy życie towarzyskie są najważniejsze. Priorytetem jest zdrowie i rodzina. A jeżeli rodzina, to są różne sposoby na wspólne działania, które łączą nawet cztery pokolenia. Skupię się na jednym z nich, czyli tytułowym śpiewie.

Na pierwszym planie siedzą gitarzysta i klawiszowiec. Na scenicznych ławkach siedzi liczna grupa chórzystów.

W minionym roku, Ania z Pawłem, pracownicy Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu, zaproponowali mieszkańcom miasta i turystom niesamowitą atrakcję – koncert pt. „Śpiew łączy pokolenia”. Fantastyczne miejsce na Placu Wolności, scena pod pięknymi dębami, obok kolorowa fontanna, światła o różnej barwie w wieczornym klimacie, pogoda również nie zawiodła. Na scenie liczna i zróżnicowana wiekowo grupa wykonawców KOKiS-u oraz gitarzysta i klawiszowiec. Zaprezentowany repertuar zawierał 27 pozycji autorstwa różnych grup muzycznych oraz wykonawców.

To wydarzenie artystyczne odniosło ogromny sukces i to był powód jego powtórzenia. Tym razem był to autentyczny śpiew łączący pokolenia. Śpiewali wszyscy, począwszy od dzieci, przez rodziców, dziadków, na pradziadkach kończąc. Autentyzm polegał na czynnym udziale w śpiewie. Chętni otrzymali śpiewniki, wielu widzów i słuchaczy znało niektóre utwory na pamięć.

Na scenicznych ławkach siedzi liczna grupa osób. Przed nimi pulpity z tekstami, z lewej strony oparte gitary.

Słuchaliśmy i śpiewaliśmy utwory  typowo seniorskie, jak np. „Zawsze tam, gdzie Ty”, „O mnie się nie martw”, „Nie płacz, Ewka”, czy „Przeżyj to sam”. Były też i utwory lepiej znane przez młodsze pokolenie, jak np. „Ostatnia nadzieja”, „Szary świat”, czy „Szampan”. Wykonawców wspomnianych przebojów pozwolę sobie nie wymieniać, bowiem lista zajęłaby więcej miejsca, niż sam artykuł.

Oprócz śpiewu, nucenia, klaskania był również wielopokoleniowy korowód. Podobnie jak w ubiegłym roku dopisały wszystkie elementy, potrzebne do udanej prezentacji. Mieszkańcy Kolna oraz zaproszeni przez nich goście byli zachwyceni. Myślę, że to wydarzenie będzie stałym punktem w kalendarzu wakacyjnych propozycji kulturalnych Kolna. Wielkie dzięki, pomysłodawcy, wykonawcy i widzowie. Wszystkim należy się szkolna szóstka za to, co się wydarzyło 20 sierpnia 2023 roku. Brawo!

Na podeście stoją cztery panie oraz obejmujący je mężczyzna.

Foto autora.

Eugeniusz Regliński
Podlaska Redakcja Seniora Kolno