16 maja 2018 r. w Klubie Seniora w Łomży  gościliśmy wspaniałego akordeonistę Michała Sawickiego. Koncert był zorganizowany z okazji zbliżającego się Dnia Matki.

Troszkę przedwcześnie ale Pan Michał ma tak napięty kalendarz, że tylko taki termin wchodził w rachubę. Byliśmy bardzo wdzięczni, że znalazł czas dla seniorów. Pan Michał na wstępie każdego koncertu przedstawia się słowami:” Jestem śpiewającym akordeonistą z Łomży”.
Oprócz tego, że pięknie gra i śpiewa jest też doskonałym konferansjerem. Nawiązuje szybki kontakt z publicznością, obojętnie w jakim wieku. Kocha to co robi, to widać, gdy tylko zaczyna grać. Jest człowiekiem wielkiego serca, który wiele razy koncertuje charytatywnie (tak jak ostatnio u nas). Warto docenić to, że prosto z koncertu w Grajewie przyjechał do seniorów.
Jeździ po całej Polsce propagując muzykę akordeonową. W czasie spotkania zachęcał nas do wspólnego śpiewania i stworzył taką atmosferę, że wszyscy obecni doskonale się bawili. Śpiewając stare, piękne przeboje powracały do nas wspomnienia z młodości. Doszliśmy do wniosku, że jednak kiedyś to było fajniej, były ładne teksty i melodie wpadające w ucho.
Swoją przygodę z akordeonem zaczął w wieku 10 lat. Wtedy to zaczął uczęszczać wraz ze swym bratem Marcinem na lekcje muzyki do pana Witkowskiego w Łomży. Ich mama, pilnując synów, żeby starannie byli przygotowani do lekcji sama nauczyła się grać na akordeonie. Po pewnym czasie stworzyli kapelę w składzie: Michał, Marcin, Danuta i Ryszard Sawiccy. Przez pewien czas występowali w środowisku lokalnym i w kraju jako Muzykująca Rodzina, propagująca folklor kurpiowski. wiele można by pisać o obecnej działalności p. Michała – jest to temat rzeka.
Skupię się na niektórych aspektach Jego pracy. Komponuje muzykę, pisze piosenki i scenariusze przedstawień dla dzieci. Jest współautorem podręczników dla dzieci, autorem materiałów dydaktycznych dla nauczycieli. Prowadzi szkolenia z zakresu umuzykalnienia dzieci w przedszkolu, jest twórczym metodykiem. Dziwię się, jak On to wszystko ogarnia.

To jest „człowiek  – orkiestra” i osoba z pasją, która kocha to co robi.

W trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu Nauczyciel Roku 2017 zakwalifikował się w finałowej jedenastce. Cieszymy się i gratulujemy.
A wracając do naszego spotkania, to oczywiście były bisy, podziękowania, słodki poczęstunek i rozmowy przy herbatce. Artysta zaprosił wszystkich obecnych na następny koncert z okazji Dnia Matki, który odbędzie się 29 maja w auli Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży. Będzie występował zespół „Soli Deo”, którego instruktorem i opiekunem jest p.Sawicki. Wstęp wolny.
Oczywiście skorzystamy z zaproszenia, bo każdorazowe spotkanie z naszym gościem, to dobra zabawa i zastrzyk
dobrej energii.
                                                                                                                              Danuta Waśko
                                                                                                                            Podlaska Redakcja Seniora Łomża