Podlaski Instytut Kultury zaprasza w piątek 22 września, o godz. 18.00 do Spodków PIK (ul. św. Rocha 14) na wernisaż wystawy FOTOspółdzielni. Ekspozycja nosi tytuł „Spojrzenie” i prezentuje możliwości twórcze fotografików skupionych w FOTOspółdzielni.

Wystawa stanowi podsumowanie kilku lat pracy nad indywidualnym wyrazem artystycznym każdego twórcy. Prezentuje prace w technikach tradycyjnych (analog, guma) oraz cyfrowe, multiekspozycje, a nawet sztuczną inteligencję.

W czasie trwania wystawy FOTOspółdzielnia zaprasza na zorganizowane pokazy otwarte, na których będzie można zapoznać się z różnymi technikami fotograficznymi. Dodatkowo zaprezentowane zostaną zabytkowe aparaty fotograficzne oraz przykłady zdjęć wykonywanych z ich użyciem.

FOTOspółdzielnia działa przy Podlaskim Instytucie Kultury od siedmiu lat. To pasjonaci fotografii, których cechuje ogromna ciekawość, chęć ciągłego rozwoju, oraz niepohamowana potrzeba tworzenia. Opiekunem grupy z ramienia PIK jest Adam Ślefarski, instruktorem białostocki fotografik Cezary Fabiszewski. Każdy z członków FOTOspółdzielni jest inny, co innego go interesuje, co innego cieszy, co innego kocha. Prace fotografików to próba zatrzymania chwili ważnej dla twórcy.

źródło: Podlaski Instytut Kultury

Podlaska Redakcja Seniora Białystok