Dział Zbiorów Specjalnych Książnicy Podlaskiej – zaprasza 12.09.2019, w czwartek o godz. 17.00 na spotkanie z Mariolą Pryzwan, nauczycielem, bibliotekarzem, publicystką, biografistyką.

 

Pisarka urodziła się w Ostrowi Mazowieckiej. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku. Od 1987 roku pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. Do czerwca 2005 roku była kierowniczką Filii Mokotów tejże biblioteki. Od 1994 roku należy i działa w Towarzystwie Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, a od 2001 roku w Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich.

Jest autorką biografii:. Anny Jantar, Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej. 

 

Spotkanie poświęcone Annie Jantar, odbędzie się w ramach projektu „W podróż z książką muzyczną”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wszystkich miłośników biografii zachęcam do przyjścia w tym dniu do Książnicy Podlaskiej (II piętro). Można będzie osobiście poznać autorkę poczytnych biografii i posłuchać piosenek Anny Jantar.

 

 

(Źródło: Książnica Podlaska)
Foto: archiwum prywatne M. Pryzwan (pobrane ze strony internetowej – Polskie Radio).
Zdjęcie okładki pobrane ze strony internetowej: Lubimyczytać

 

Maria Beręsewicz
Podlaska Redakcja Seniora Białystok