24 marca 2018 r. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce zorganizowało spotkanie autorskie z pisarką Aleksandrą Katarzyną Maludy.

Salę udostępnił Sokólski Ośrodek Kultury, spotkanie zapowiedziane było dużo wcześniej, więc i słuchaczy zebrało się sporo. Pani Kasia z humorem opowiedziała dlaczego czuje się osobą wyjątkową, bo nic nie dzieje się bez powodu i gdyby jej tata w ostatniej chwili nie zdążył do pociągu, a mama mimo tłoku nie zrobiła mu miejsca, nie byłoby jej itd… Opowiedziała o motywach powstawania kolejnych książek, o zainteresowaniu historią.

Dwie ostatnie powieści „Zesłana miłość” i „Dzikie serca” to ponad sześćsetletnia historia kilku pokoleń. W przygotowaniu jest trzeci tom „Wojenni kochankowie”, który ma ukazać się w czwartym kwartale bieżącego roku. Studenci UTW zadawali pytania na interesujące ich szczegóły a potem ustawili się w kolejce po autografy.

Przy kawie i herbatce można było obejrzeć rękodzieła koleżanek z Sekcji Sztuki Ludowej i poczekać na indeksy podpisywane przez pisarkę. Spotkanie było bardzo udane. Pani Kasia zadeklarowała, że chętnie przyjedzie do nas ze swoją nową książką. W części już mniej oficjalnej zaprosiliśmy ją do skosztowania tatarskich kołdunów, którymi była zachwycona. Ponieważ do odjazdu pociągu warszawskiego pozostało jeszcze trochę czasu,  postanowiłam zawieźć do Bohonik, pokazać meczet i mizary-pomniki historii.

Przy pożegnaniu wspomniała, że chętnie do nas wróci i jest bardzo zadowolona z tego spotkania. A my czekamy na spełnienie złożonej przez nią obietnicy.

 

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka