Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie w ramach cyklu „Środy Literackie”.

 

18 września 2019 r. (środa) o godz. 17.00 z Czytelnikami Książnicy Podlaskiej spotka się Jakub Żulczyk – prozaik i scenarzysta. Autor bestsellerowej powieści Ślepnąc od świateł, która sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, oraz współscenarzysta serialu HBO na jej podstawie, który okazał się największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat.

Zadebiutował w 2006 roku powieścią Zrób mi jakąś krzywdę, a w 2008 wydał Radio Armageddon, zaadaptowany w 2014 roku na scenę Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Pomysłodawca, współautor i współscenarzysta serialowego hitu „Belfer” (Canal Plus). W 2017 roku ukazała się jego powieść Wzgórze psów, za którą otrzymał Nagrodę Literacką m.st. Warszawy oraz „Wawrzyn” – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur. W 2019 roku nakładem Wydawnictwa Agora ukazało się wznowienie jego książki Zmorojewo, 24 kwietnia ukazała się jej kontynuacja Świątynia. 

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem odbędzie się 18 września 2019 r.,
o godz. 17.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.

Wstęp wolny

opr. Justyna Sawczuk
(źródło: wydawnictwoagora.pl)

Podlaska Redakcja Seniora Białystok