Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 11 maja 2022 r. (środa) o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Joanną Brodzik, zorganizowane w ramach Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki” – edycja VI „bliżej Natury”.

Joanna Brodzik – aktorka znana m.in. z takich seriali jak: „Kasia i Tomek”, „Magda M.” czy ekranizacji powieści Małgorzaty Kalicińskiej „Dom nad rozlewiskiem”. Tym razem wystąpi w roli autorki książki „UMAMI. Opowieści i przepisy”. Opowie o tym skąd zainteresowanie historią kulinariów, jak wyglądała praca nad książką i zdradzi kilka „smakowitych” sekretów.

Wydawca o książce:

JOANNA BRODZIK zabierze cię w sensualną podróż przez kontynenty pachnące cynamonem, szafranem, dojrzałymi pomidorami i ukochanymi truskawkami. Zaproponuje wyprawę w czasie. Dowiesz się, jaki wpływ na kulinarną mapę świata mieli Marco Polo, Krzysztof Kolumb czy Amerigo Vespucci i kto przypłacił życiem ich wiekopomne odkrycia, jaki związek z soczewką ma soczewica i uprawy jakich roślin zmieniły bieg historii.

Autorka nauczy cię odnajdywać przyjemność w dotykaniu chrupiącej skórki chleba i kontemplowaniu koloru jadalnych kwiatów. Doradzi, jak nie marnować jedzenia, kiedy warto zacząć przygotowywać noworoczny bigos i czym zastąpić cukier w diecie. W książce znajdziesz przepisy, które powstały z miłości do ludzi, szacunku do produktów i umiejętności słuchania historii opowiadanych przy wspólnym stole. Ta lektura to wyśniona gawęda kulinarna, którą będziesz mógł podzielić się z bliskimi.

(źródło: znak.com.pl)

Główny organizator VI Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Współorganizator: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Partnerzy: Stowarzyszenie Szukamy Polski, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Wydawnictwo Paśny Buriat, Fundacja Grający Białystok Johnny’ego.

Patroni medialni: Wrota Podlasia, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio i, Radio Akadera, Radio Jard, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, podlaskisenior.pl, „Epea. Pismo literackie”

Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik

11 maja 2022 r., godz. 18.00

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A,  aula – VI piętro)

 

Źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Podlaska Redakcja Seniora Białystok