Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa o spotkaniu literackim z naszą redakcyjną koleżanką – poetką,  Jolantą Marią Dzienis.

Spotkanie „ Na zaczarowanej polanie wszystko zdarzyć się może” odbędzie się 20 października 2017r. o godzinie 18:00 w Pałacu Branickich w Bibliotece Głównej przy ulicy Kilińskiego 1.

Jolanta Maria Dzienis (pseudonim literacki: Ismogena). Białostocczanka, po studiach politechnicznych. Pisze wiersze i opowiadania. Publikowano je w witrynach internetowych Kronikarz – Magazyn Obywatelski oraz Twoje Wiadomości. Jej teksty przedrukowały strony polonijne: australijski Puls Polonii i kanadyjski Polonia News Magazine. W Brazylii jej wiersze przetłumaczono na język portugalski. Od 2011 roku radio Vale de Sol FM w niedzielnych programach – Moment Polski – Głos Potomka, cyklicznie poświęca audycje jej twórczościJest laureatką wielu konkursów literackich. Jej wiersze ukazały się w kilku antologiach i almanachach oraz w kwartalnikach Najprościej. Wydała dwa tomiki wierszy: Mgnienie i  Z zaczarowanej polany. Znany muzyk Andrzej Zarycki skomponował melodię do jej wiersza Zapomniana melodia.

Utwory Jolanty Marii Dzienis  znajdziesz na: http://www.jolantamariadzienis.pl

Jolanta Falkowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok