10.02.2021 r. rusza 5. Festiwal Literacki „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”. O godz. 17.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na swój fanpage na Facebooku , gdzie odbędzie się pierwsze, festiwalowe spotkanie z Katarzyną Drogą, autorką m.in. sagi rodzinnej Pokolenia, powieści: Gospoda pod Bocianem, Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej, Hanka. Pierwsza powieść o Ordonównie, Doktor Irka. Wojna, miłość i medycyna, a także książki Sekrety przodków, czyli jakie znaczenie ma to, że twoja prababka zwiała przez okno z kochankiem?

plakat informujący o spotkaniu

Katarzyna Droga – pisarka, redaktorka, dziennikarka. Autorka powieści biograficznych i sag rodzinnych związanych z Białostocczyzną. Współpracuje dziennikarsko z magazynami „Sens” i „Twój Styl”. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Podlasianka z urodzenia (ur. w 1965 roku w Zambrowie) i z wyboru: po dwudziestu latach życia w stolicy powróciła do rodzinnego domu nad Narwią, gdzie mieszka i pracuje nad kolejnymi książkami.

Festiwal Literacki „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie” to kolaż działań literacko-kulturalno-edukacyjnych, takich jak: spotkania autorskie, warsztaty, koncerty, debaty. Głównym celem festiwalu jest promocja czytelnictwa, w szczególności twórczości pisarzy i poetów, związanych z województwem podlaskim oraz rozbudzenie w odbiorcy zainteresowania literaturą i kulturą. Intencją organizatorów było także stworzenie przestrzeni do spotkania z autorami spoza północno-wschodniej Polski, których twórczość stanowi uzupełnienie treści, prezentowanych podczas festiwalu.

Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej: tutaj 

Organizator 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku 

Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Stowarzyszenie Szukamy Polski, Wydawnictwo Paśny Buriat. 

Patronat medialny: „Epea. Pismo literackie”, Wrota Podlasia, podlaskisenior.pl, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, BIA24, „Gazeta Współczesna”. 

(źródło i foto: Książnica Podlaska  im. Łukasza Górnickiego)

Opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok