27.02.2021 o godz. 16.00 Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza w na swój fanpage na Facebooku  na spotkanie z Jakubem Babczyńskim, zorganizowane w ramach 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”. 

afisz spotkania

Jakub Babczyński – urodzony 1980 roku w Gdańsku. Absolwent Wydziału Architektury na Politechnice Gdańskiej. W dziedzinie komiksu debiutował w gdańskim magazynie „Vormkfasa”. Jego prace ukazały się też w takich wydawnictwach, jak pismo „Kwadrata”, magazyn „Gdak”, antologia „Opowieści tramwajowe”. Wydał także album do scenariusza Jerzego Szyłaka pod tytułem „Ballada o Eulalii”. 

(źródło: alejakomiksu.com)

Nagrania festiwalowych wydarzeń będą także dostępne na kanale YouTube Książnicy Podlaskiej.
Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej. 

Organizator 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.
Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Stowarzyszenie Szukamy Polski, Wydawnictwo Paśny Buriat.
Patronat medialny: „Epea. Pismo literackie”, Wrota Podlasia, podlaskisenior.pl, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, BIA24, „Gazeta Współczesna”.

(źródło i foto: Książnica Podlaska im. Łukasz Górnickiego w Białymstoku)

opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok