Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza na spotkanie autorskie z Joanną Miłosz-Piekarską w ramach cyklu „Środy Literackie”, które odbędzie 14 czerwca 2023 r. o godz. 18:00. Okazją do spotkania z pisarką jest m.in. książka wspomnieniowa „Wszystkie czasy przeszłe” (PIW).

plakat –  Joanna Piekarska

Joanna Miłosz-Piekarska (ur. 1952) – poetka, memuarystka, w Australii prowadzi renomowaną agencję aktorską. Jest autorką dwóch tomów poetyckich: „Czerwony pył” (2009), „Wiersze australijskie oraz inne” (2017). W 2022 roku wydała książkę wspomnieniową „Wszystkie czasy przeszłe” (wyd. PIW), w której opisuje losy swoje i swoich bliskich. W obrazki rodzinne wplata zapiski z PRL-u i emigracji oraz liczne anegdoty m.in. o swoim stryju Czesławie Miłoszu czy Leopoldzie Tyrmandzie (ojcu chrzestnym). Córka Andrzeja Miłosza, bratanica Czesława Miłosza.

Spotkanie poświęcone będzie przede wszystkim aktywności pisarskiej Joanny Miłosz-Piekarskiej, w szczególności najnowszej publikacji pt. „Wszystkie czasy przeszłe” i związanych z nią wspomnień rodzinnych, w tym dotyczących Czesława Miłosza.

Spotkanie poprowadzi dr Kamil K. Pilichiewicz z Działu Badań Filologiczno-Bibliograficznych.

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

Podlaska Redakcja Seniora Białystok