15 marca 2018 r. wczesnym rankiem przedstawiciele Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej Bohoniki z przewodniczącym Maciejem Szczęsnowiczem oraz przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce z prezesem Lilą Asanowicz i burmistrz Sokółki Ewą Kulikowską wyjechali do Warszawy. Mieliśmy umówione spotkanie w Pałacu Prezydenckim a potem zwiedzanie TVP.

 

zdjęcie ze strony: prezydent.pl

W Pałacu czekała nas kontrola dokumentów i po spełnieniu wszystkich procedur mogliśmy przejść na salony. Przywitanie z Panią Prezydentową Agatą Kornhauser-Duda, przedstawienie gości i rozmowy. Pierwszą Damę  interesowała wielokulturowość, w której łączą się tradycje pięciu kultur, święta i obrzędy tatarskie, smaczne potrawy oraz nasze lokalne perypetie ze żwirowniami.

zdjęcie ze strony: prezydent.pl

Pytała też o 10 -letnią już działalność UTW, a seniorzy mogli pochwalić się swoimi działaniami. Nasza poetka pani Leonarda Szubzda także miała okazję do rozmowy. Nie obyło się bez sesji zdjęciowej a Pani Prezydentowa nikomu nie odmówiła, bo przecież każdy chciał mieć pamiątkę.

Emocje nieco opadły i już spokojnie wyruszyliśmy z przedstawicielką kancelarii prezydenta Panią Małgorzatą Michalik na zwiedzanie sal pałacowych. Teraz każdy mógł fotografować i utrwalać wszystko na zdjęciach.

Następnie przejechaliśmy na ul. Woronicza zwiedzić stację TVP. Osobiście jestem zawiedziona tym co zobaczyłam na miejscu, a tym co oglądam w gotowym programie. Pewnie większość telewidzów (tak jak ja), nie zdaje sobie sprawy, że programy nagrywane są etapami przez kilka tygodni, a potem montowane i dopiero przekazywane na wizję. Jedynie program na żywo „leci” po wcześniejszych ustaleniach. Ale to tylko moje odczucie.

Nadszedł nieubłaganie czas powrotu do Sokółki i do codzienności.

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka