Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza 14.02.2021
o godz. 10.00, czyli w walentynkowe przedpołudnie, do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu z Tomaszem Samojlikiem.

 

afisz

Wystarczy odwiedzić fanpage Książnicy Podlaskiej na Facebooku , by wziąć udział w spotkaniu, zorganizowanym w ramach 5. edycji Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie”. 

Tomasz Samojlik – autor komiksów i książek dla dzieci. Twórca postaci żubra Pompika i ryjówki Dobrzyka. Urodził się w 1978 roku w Hajnówce. Jest doktorem nauk przyrodniczych. Zajmuje się historią przyrodniczą, zwłaszcza wpływem człowieka na Puszczę Białowieską.
Jako twórca komiksów debiutował w 1994 roku w podlaskiej prasie serią pasków komiksowych „W balona”. Rozgłos przyniosły mu komiksy edukacyjne, w których popularyzuje naukę i wiedzę o przyrodzie i jej historii.

(na podst. culture.pl)

Seria książek Tomasza Samojlika o żubrze Pompiku została nagrodzona tytułem Podlaskiej Marki Roku w kategorii kultura.
Nagrania festiwalowych wydarzeń będą także dostępne na kanale YouTube Książnicy Podlaskiej.
Program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej: tutaj 

Organizator 5. Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie”: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku 

Współorganizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, Stowarzyszenie Szukamy Polski, Wydawnictwo Paśny Buriat. 

Patronat medialny: „Epea. Pismo literackie”, Wrota Podlasia, podlaskisenior.pl, TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, BIA24, „Gazeta Współczesna”. 

(źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego)

V edycja Festiwalu Literackiego „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie” – Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ksiaznicapodlaska.pl)

opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok