Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku zaprasza w piątek 29 kwietnia 2022 r., o godz. 18.00 do Spodków PIK przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku na spotkanie z Uładzimirem Arłovem – białoruskim pisarzem, poetą i historykiem, połączone z prezentacją jego książki „Porucznik Piatrowicz i chorąży Duch”.

Książka „Porucznik Piatrowicz i chorąży Duch” była wydana w 2021 roku w wersji dwujęzycznej przez Warsztaty Kultury w Lublinie. Niezwykłość tej książki – jak piszą wydawcy – polega na jej różnorodności i jednorodności zarazem. Te ballady, których akcja rozgrywa się na przestrzeni wieków, przez które przewija się cała plejada postaci historycznych i współczesnych, od kata w rodzinnym Połocku autora, przez renesansowych artystów z Padwy, Casanovy, po współczesnych poetów ukraińskich, łączy osoba autora – poety i historyka, podróżnika i archeologa własnej duszy. Niemal reportażowy weryzm łączy się z oniryzmem, liryzm przeplata się z ironią i sarkazmem, poczucie humoru często przełamuje się z poczuciem tragizmu. Czytając „Porucznika Piatrowicza i chorążego Ducha” odbywamy fantastyczną i fascynującą podróż po historii i współczesności.

Spotkanie organizuje PIK wspólnie z Fundacją Kamunikat.org
Wstęp wolny.

Więcej informacji: https://pikpodlaskie.pl/event/prezentacja-ksiazki-uladzimiera-arlou-porucznik-piatrowicz-i-chorazy-duch/

 

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku