Wiele osób, szczególnie po okresie ciąży boryka się z przebarwieniami skóry. Mają one związek z zachodzącymi w ciele przemianami hormonalnymi, a w zasadzie z burzą hormonalną. W takich przypadkach najczęściej dotykają one skóry twarzy, choć mogą także pojawiać się na ciele: na brzuchu, piersiach, nogach czy dłoniach. Bywają dużym utrudnieniem codzienności, które odbiera pewność siebie. Czy można pozbyć się ich domowymi sposobami?

Czym są przebarwienia?

Ciąża to czas, w którym w organizmie dochodzi do prawdziwej burzy hormonalnej. W tym czasie mogą zagęścić się lub wychodzić włosy, może pojawić się wąsik, zmianie mogą ulec brwi lub rzęsy. Ciąża to także czas, w którym zmienia się skóra. W ciele kobiety, która spodziewa się dziecka dochodzi do wzmożonej produkcji estrogenów. Mają one bezpośredni i zarazem ogromny wpływ na pracę melanocytów. Te z kolei odpowiadają za wytwarzanie melaniny, która jest barwnikiem skóry. Gdy w danym miejscu jest ich za duża, a fragment ciała czy twarzy znajdzie się w zasięgu promieni słonecznych, może to skutkować pojawieniem się przebarwień. Kłopotliwe plamy pojawiają się na ogół w okolicy ust, na czole, skroniach lub na podbródku.

Gdy zauważymy zmiany, które zaszły, nie musimy od razu załamywać rąk. Warto poczekać. Zdarzają się bowiem przypadki, w których przebarwienia znikną samoczynnie, w zaledwie kilka tygodni po porodzie. Bardzo często zostają z młodą mamą na stałe. Nie oznacza to jednak, że nie można ich wyeliminować. Pomocna w tym zakresie jest medycyna estetyczna.

Co z witaminą C?

W wielu poradnikach, a także w opowieściach przekazywanych z ust do ust można usłyszeć sugestię, aby na przebarwienia stosować sok z cytryny lub kremy lub suplementowanie się witaminą C. To prawda, ma ona właściwości rozjaśniające i rozświetlające skórę, jednak nie zadziała w przypadku usunięcia przebarwień. Ich posiadaczka prędzej się zniechęci i będzie sfrustrowana podejmowaniem nieudanych prób i wydawaniem pieniędzy na kolejne „domowe metody”. Tymczasem z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Witaminę C pozostawmy więc w sferze dbania o odporność oraz powierzchownej pielęgnacji skóry. Jeśli zaś chodzi o usuwanie przebarwień, o wiele lepiej będzie postawić na laser frakcyjny Łódź. Zabieg wykonywany jest w wysokiej klasy gabinetach medycyny estetycznej i może przynieść realną poprawę kondycji skóry.

Laser frakcyjny – jak to działa?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny dla pacjentki. Dba o to lekarz prowadzący. Rolą lasera jest rewitalizacja skóry/cery. Lekarz posługuje się wiązką dwutlenku węgla, zachowując nad nią pełną kontrolę. W ten sposób laser frakcyjny powoduje drobne uszkodzenia skóry. To zasługa ciepła, które wytwarzane jest podczas zabiegu. W jego wyniku dochodzi do koagulacji tkanek, które zaczynają się intensywnie regenerować. Dzięki tej metodzie można pozbyć się nie tylko przebarwień, ale także drobnych zmarszczek, blizn czy rozstępów.

Pamiętaj jednak, aby decydować się na tego typu zabiegi wyłącznie pod okiem eksperta, jakim jest lekarz medycyny estetycznej.