Trwa III edycja konkursu literackiego SREBRO NIE ZŁOTO 2017. Seniorzy czekamy na Wasze utwory poetyckie i prozę do 6 października 2017.

W 2015 roku Redakcja Seniora zainicjowała konkurs literacki SREBRO NIE ZŁOTO ( na wiersz lub opowiadanie), który okazał się świetnym pomysłem dla tzw. „srebrnych” twórców” w wieku 50+. Efektem konkursu było nawiązanie współpracy z seniorami z regionu, a nawet z innych  części Polski. Okazało się, że literatura i twórczość może seniorów łączyć a nawet jednoczyć.  Warto się ośmielić i wyciągnąć swoje prace literackie z szuflady.

statuetki Srebro nie złoto (1)

W 2016 r. II edycja konkursu rozszerzyła swoją formułę. W III edycji, która trwa zapraszamy również twórców wszystkich gatunków literackich – poezją i prozą, łącznie z bajkami, kartkami z pamiętnika a nawet powieściami. Życie, codzienność, wspomnienia, miłość, a także troski … i wszystko co Wam w duszy gra może okazać się  tematem prac konkursowych.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowe są dostępna na stronie  senior.bialystok.pl  
 Na niepublikowane dotąd prace konkursowe przesłane e-mailem czekamy do 6 października 2017 r. pod adresem: redakcjaseniora.konkurs@gmaiil.com 

Prace oceniać będzie Kapituła Konkursowa pod przewodnictwem Doroty Sokołowskiej z Polskiego Radia Białystok i autorki książek.  Wyniki konkursu SREBRO NIE ZŁOTO zostaną ogłoszone 24 listopada 2017 o 13.00 w Książnicy Podlaskiej im. łukasza  Górnickiego
w Białymstoku.

Organizatorzy konkursu SREBRO NIE ZŁOTO 2017 III edycja to: Redakcja Senior Białystok, Stowarzyszenie Szukamy Polski Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Akademia plus 50 , Książnica Podlaska im. Ł. Górnickiego w Białymstoku oraz Polskie Radio Białystok.