Świat jest dla człowieka zbyt duży i literatura powstała zapewne po to, żeby krok po kroku ,,łyżeczkami do herbaty” odmierzać jego ogrom w słowach. (Olga Tokarczuk)

Po raz dziewiąty, jako organizatorzy konkursu „Srebro nie złoto” przekonujemy się, że twórczość literacka może seniorów jednoczyć, rozwijać i łączyć z innymi pokoleniami. Najmłodsza uczestniczka konkursu w 2022 miała 26 lat, najstarszy uczestnik 82 lata. Dziękujemy wszystkim autorom, którzy do ośmiu edycji konkursu przesłali nam ponad 650 utworów.
W 2022 roku autorki i autorzy mogli wypowiedzieć się prozą lub wierszem na dowolny temat. Pokazali nam swoje kawałki świata pięknie i mądrze. To poezja i proza w najlepszym wydaniu. Nie dla wybranych, dla wszystkich. W opublikowanych utworach nie brakuje uważności na opowieści najbliższych, podkreślenia wartości wspomnień z dzieciństwa, miłości do przyrody, filozoficznej zadumy o tym, czy „w życiu najważniejsze jest życie”? Nie brakuje też poczucia humoru, choć czasem satyra i uśmiech przykrywają lęki i zagubienie.
← Tomik w wersji elektronicznej oraz informacje o wszystkich edycjach konkursu „Srebro nie złoto” udostępniamy na portalu: podlaskisenior.pl w dziale ,,twórczość”. A wersja wydrukowana będzie wręczona autorkom, autorom i publiczności podczas gali ,,Srebro nie Złoto” 19 października o 12.00 w Książnicy Podlaskiej im. Ł. Górnickiego. Wtedy też ogłosimy wyniki IX edycji konkursu.

Mamy nadzieję, że lektura tomiku sprawi Państwu przyjemność i pozwoli poznać „kawałki świata” nagrodzonych i wyróżnionych autorek i autorów.

 

Zachęcamy wszystkich do udziału w tegorocznym konkursie. Do 30 sierpnia czekamy na Wasze prace wierszem lub prozą.

Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są tu: ↓

https://podlaskisenior.pl/rusza-ix-edycja-srebro-nie-zloto/

Organizatorem konkursu są Stowarzyszenie Szukamy Polski i Podlaska Redakcja Seniora we współpracy z Książnicą Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Wydanie tomu laureatów VIII edycji konkursu, przygotowanie IX edycji konkursu i zakup nagród dla laureatów sfinansowano ze środków budżetu Województwa Podlaskiego.

Patronami medialnymi konkursu są portale: podlaskisenior.pl i poeciwsieci.pl.

Bożena Bednarek
Stowarzyszenie Szukamy Polski
Podlaska Redakcja Seniora