Już po raz siódmy zapraszamy do udziału w konkursie literackim SREBRO NIE ZŁOTO. Czekamy na Wasze wiersze i małe formy prozatorskie. Zapraszamy podlaskich seniorów i nie tylko. Staramy się, aby konkurs miał charakter międzypokoleniowy, dlatego startować w nim może także młodzież powyżej 18 roku życia.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Szukamy Polski i  Podlaska Redakcja Seniora a współorganizatorami Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, Polskie Radio Białystok.

Liczy się oryginalność i jakość utworów.

Motto tegorocznego konkursu to dwa wersy z utworu Cypriana Kamila Norwida „Do Bronisława Z.”:
Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie,
Dwie tylko: poezja i dobroć… i nic więcej.

W tym roku przewidziane są dwie kategorie:

  • POEZJA – kategoria otwarta o dowolnej tematyce wierszy.
  • PROZA – małe formy prozatorskie; kategoria międzypokoleniowa, otwarta dla osób powyżej 18 roku życia.,  pod hasłem: „Pamiętajmy – opowieści o ludziach i miejscach”.

Nowością tegorocznej edycji konkursu były warsztaty literackie, które dla grupy seniorów poprowadziła 30 lipca 2021 r. Miłka Malzahn – pisarka, dziennikarka radiowa i animatorka kultury

Termin nadsyłania prac upływa do 20 września 2021, prace wraz z kartą zgłoszeniową należy przesyłać pod adres: redakcjaseniora.konkurs@gmail.com

Wyniki Konkursu SREBRO NIE ZŁOTO zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali w Książnicy Podlaskiej 21 października 2021 o godzinie 12:00. Dla laureatów przewidziane są nagrody pieniężne i książkowe, statuetki, dyplomy a także nagrody specjalne. Podczas gali odbędzie się promocja tomiku poetyckiego z utworami laureatów VI edycji „Srebro nie Złoto” i specjalny koncert.

Konkurs i wydanie tomiku jest współfinasowane ze środków Województwa Podlaskiego.

Karta zgłoszeniowa do  pobrania i edycji – kliknij

Regulamin Konkursu znajdują się tu- kliknij

Tablica VII edycji SREBRO NIE ZŁOTO

Czekamy na Waszą twórczość.

Sekretarz konkursu:
Jolanta Falkowska