30 września o godz. 17.00 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A, VI piętro) odbędzie się spotkanie z Krystyną Konecką – poetką i dziennikarką. 

Krystyna Konecka – plakat

Podczas spotkania w Książnicy Podlaskiej, Krystyna Konecka zaprezentuje wiersze ze swoich najnowszych tomów poetyckich: Kruchość. Sonetti a corona (Toronto 2020) oraz Zwierciadło Marii Stuart/Mary Stuart’s Mirror (Białystok 2020). 

Krystyna Konecka pracowała w tygodniku „Echo”, miesięczniku „Kontrasty” i „Gazecie Współczesnej”, współpracuje z czasopismami w kraju oraz e-dwutygodnikiem Pisarze.pl. Zajmuje się fotografią, dokumentuje tematy i środowiska literackie, publikując zdjęcia w prasie, książkach i prezentując je na ekspozycjach w kraju i za granicą. Należy do Związku Literatów Polskich, jest autorką kilkunastu książek poetyckich, wydała też dwie książki reportażowe z podróży po Półwyspie Koreańskim. Laureatka wielu nagród, w tym Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Krystyna Konecka od lat należy do Anglo Polish Society of the West of England, promując polską kulturę i jej związki z Wielką Brytanią. 

Spotkanie autorskie z Krystyną Konecką odbędzie się 30 września 2020 r. o godz. 17.00 na VI piętrze budynku głównego Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A). 

UWAGA! Wejście od godz. 16.30. 

Przypominamy zasady uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

  1. Na terenie Książnicy Podlaskiej obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa.
  2. Uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do dezynfekcji rąk. Przy wejściu do Książnicy Podlaskiej dostępne są dozowniki z płynem dezynfekującym.
  3. Uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do zachowania dystansu i stosowania się do poleceń organizatora.

(źródło i foto: Książnica Podlaska )

Podlaska Redakcja Seniora Białystok