Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego zaprasza 8 czerwca o godz. 17:00 na „Środę literacką” z Lucją Orzechowską. Spotkanie poświęcone będzie książce „Dom chlebem pachnący”.

środy literackie plakat Orzechowska

O książce „Dom chlebem pachnący” Lucji Orzechowskiej: 

Z recenzji dr Małgorzaty K. Frąckiewicz, prezes łomżyńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego:

„[…] ta książka jest swego rodzaju wędrówką w przeszłość. To podróż ilustrowana zdjęciami z własnych i sąsiedzkich albumów rodzinnych, zbierająca skrawki dobrej i życzliwej pamięci, która utrwaliła twarze i gesty, sytuacje i zdarzenia, ludzi i miejsca, ocalającą obyczajowość, gesty i postawy wiary i tradycyjnego wychowania.” 

Lucja Orzechowska – absolwentka Politechniki Białostockiej, projektantka w Pracowni Reklam Neonowych, nauczycielka, samorządowiec, członek Zespołu ds. Edukacji i Mediów Unii Metropolii Polskich, wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania oświatą, autorka artykułów publikowanych w miesięcznikach: „Dyrektor Szkoły”, „Podlaskie Wieści Oświatowe”, autorka publikacji: „W imię dobrej pamięci: o budowaniu relacji kształtujących kulturę Białegostoku” (2019), „Dom chlebem pachnący” (2021). 

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków województwa podlaskiego. 

8 czerwca 2022, godz. 17:00
Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku
ul. Marii Curie-Skłodowskiej 14 A (VI piętro)

WSTĘP WOLNY

źródło: Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

zredagowała: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok