Ambitne plany związane z publikowaniem artykułów na portalu podlaskisenior.pl ma grupa dziennikarek z powiatu sokolskiego. Chcą pisać o wielokulturowścią tego regionu, przybliżyć czytelnikom strony historię i kulturę tatarską, opisywać ciekawe historycznie miejsca, publikować historie rodzinne i zdjęcia z rodzinnych albumów a także promować czytelnictwo.

–  26 czerwca w Sokółce odbyły się warsztaty dziennikarskie dla seniorów, biorących udział w projekcie” Podlascy Seniorzy – wpływamy na zmiany”. Uważałyśmy , ze „każdy pisać może”…..ale w praktyce okazało się to trochę trudniejsze. To nas nie zniechęciło. Dzięki kompetencjom , zaangażowaniu i cierpliwości naszych prowadzących Bożenie Bednarek i Janowi Oniszczukowi odniosłyśmy pierwszy „malutki ” sukces. Udało się nam skonstruować krótkie notatki dziennikarskie. Życzymy sobie i naszym koleżankom i kolegom seniorom osiągnięć w  tej dziedzinie – tak podsumowała szkolenie Alina Struczewska.

Grupa dziennikarek wybrała już swoją redaktor naczelną, która została Lila Asanowicz.

Na spotkaniu 26 czerwca konsultowano też projekt  nowego portalu podlaskisenior.pl – zarówno szatę graficzną i przejrzystość strony, jak też jej zawartość merytoryczną.

Redakcja będzie spotykać się regularnie w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce, który został Partnerem Podlaskiej Redakcji Seniora w Sokółce, deklaruje też pomoc i współpracę.

Trzymamy kciuki za Redakcję w Sokółce

(BB i Alina Sruczewska z Podlaskiej Redakcji Seniora Sokółka)