„Summa Julitty Sleńdzińskiej” – wydawnictwo pod redakcją Izabeli Suchockiej to pierwsza publikacja, podsumowująca całokształt życia i twórczości ostatniej przedstawicielki głośnej wileńskiej dynastii malarskiej.

„Czytelnik odnajdzie w niej zarówno rzetelnie opracowany życiorys artystki, jak i wspomnienia, pozwalające spojrzeć na Julittę z bardziej osobistej perspektywy. Całość, opatrzona bogatym materiałem ilustracyjnym i fotograficznym. 

Z pewnością warto zapoznać się bliżej z dorobkiem kobiety o niezłomnym charakterze, której Białystok zawdzięcza jedną z najcenniejszych i najbardziej oryginalnych kolekcji prac plastycznych.

W czasie spotkania można będzie porozmawiać z autorami książki oraz posłuchać o problemach badawczych, z jakimi musieli się zmierzyć. Możliwość nabycia wydawnictwa w promocyjnej cenie” – czytamy w zaproszeniu.

Spotkanie z udziałem współautorów: prof. Elżbiety Stefańskiej, Barbary i Witolda Czarneckich; tłumaczy: Karoliny Reszeć, Ewy Androsiuk-Kotarskiej, Agnieszki Michalczuk-Puchalskiej oraz grafików: Magdaleny Toczydłowskiej-Talarczyk, Michała Toczydłowskiego odbędzie się 28 listopada, o godz. 18:00, w siedzibie Galerii, ul. Waryńskiego 24 A.

Źródło: Galeria Sleńdzińskich
(foto: Maria Beręsewicz)

 

Przygotowała: Maria Beręsewicz
Redakcja Podlaskiego Seniora Białystok