11 września 2022 roku w Sokółce świętowały organizacje pozarządowe.

kiermasz ciast fundacji

Impreza przygotowana była z dużym rozmachem na placu przed kinem Sokół. Niestety, kapryśna pogoda wszystko popsuła i trzeba było przenieść się do pomieszczeń kina. Organizatorami było Sokólskie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Fundacja Sokólski Fundusz Lokalny i Fundacja Na Jednej Nodze. Ta nowa organizacja, Fundacja Na Jednej Nodze, pokazała, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Na scenie prezentowały się zespoły: Minimal, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2, Spontan, grupa Cyrkplozja, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku z tańcami cygańskimi, Teatr Form Różnych, Droga na Ostrołękę. Ciekawym pomysłem były zawody w siłowaniu się na rękę mężczyzn i kobiet, którym towarzyszyła Katarzyna Zaniewska, srebrna medalistka Mistrzostw Świata w armwrestlingu.

Fundacje przygotowały kiermasz ciast, gdzie chętni mogli dołożyć swoją cegiełkę. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sokółce przygotowali kanapki dla wolontariuszy, a potem serwowali pożywną zupę. Nie zabrakowało też tortu okolicznościowego i innych przekąsek, które ofiarowali liczni sponsorzy. „Dziewczyny” z fundacji włożyły w przygotowanie ogrom pracy, co było widoczne na każdym kroku.

Mimo niepogody w godzinach popołudniowych pojawiało się coraz więcej widzów i impreza rozkręciła się, mimo że widzów było mniej niż zwykle. Zapraszamy za rok.

fot. Lila Asanowicz

Lila Asanowicz
Podlaska Redakcja Seniora Sokółka