8 marca to Święto Kobiet – nasze święto, tzn. wszystkich Kobiet – tych małych i tych dużych, a zwłaszcza seniorek, bo to one na co dzień, nie mają za wiele radości.

 

 

W tym dniu Dom Senior + został zaproszony do Domu Pomocy Społecznej w Łomży, gdzie przebywają dzieci chore, specjalnej troski. Wspaniałe dzieciaki ( same kobietki) wraz z personelem zorganizowały występy, można nazwać „takie fajne show”. Pani Agnieszka, prowadząca program wykazała się wielkim talentem, wdziękiem a w roli prezentera sprawdziła się znakomicie. Był konkurs, oryginalne nagrody a tematem konkursu były filmy i kabarety lat 70-80 – tych. Wszyscy zaproszeni goście, jak i gospodarze bawili się doskonale wykazując się znajomością zadawanych pytań.

Następnie był poczęstunek, kawa, herbata, napoje, no i oczywiście coś na słodko- ciacho.

Pobyt w tym domu sprawił mi wielką radość. Jestem pod wrażeniem, spędziłam tam niezapomniane chwile i mam nadzieję, że inne seniorki odniosły także takie samo wrażenie. Wielkie uznania dla personelu, są to ludzie zajmujący się na co dzień chorymi dziećmi. Ich poświęcenie i sposób w jaki okazują miłość, cierpliwość i dużo ciepła, są godni wielkiego szacunku.

 

Ale to jeszcze nie koniec świętowania Dnia Kobiet. Następnego dnia zostało obchodzone również święto Panów. Śpiewano piosenki oczywiście z Panem Kierownikiem i naszym muzykiem. Każda Pani i Pan otrzymali kwiatki, odśpiewano sto lat a następnie wprowadzono wielki podwójny tort oświetlony rozbłyskiem świec.

Wszyscy byli szczęśliwi, radośni i zadowoleni. Takie chwile długo pozostają w pamięci i rekompensują nam szare dni spędzane samotnie w domu i dla takich chwil warto uczęszczać do Domu Senior +.

( foto: Dzienny Dom Pomocy Senior +)

Krystyna Sasinowska

Podlaska Redakcja Seniora Łomża