Z okazji Miejskiego Dnia Seniora – obchodzonego rokrocznie 1 października w Auli Magna Pałacu Branickich – trzy redaktorki Podlaskiego Seniora otrzymały ZASŁUŻONE wyróżnienia za aktywną działalności na rzecz środowiska seniorów. Dyplomy podpisane przez Prezydenta Miasta Białegostoku i MOPR otrzymały: Jolanta Maria Dzienis, Lija Poljanowska i Jadwiga Zgliszewska. Wśród wyróżnionych znalazła się też Krystyna Cylwik, Serdecznie GRATULUJEMY! 

Miejski Dzień Seniora to okazja do spotkania ze starszymi mieszkańcami i podziękowania osobom angażującym się w aktywizację tego środowiska w naszym mieście. W uroczystości wziął udział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych obchodzimy corocznie 1 października ustanowiony został w 1990 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Podczas obchodów XXV Miejskiego Dnia Seniora prezydent Białegostoku wręczył specjalne podziękowania za aktywną działalność na rzecz środowiska osób starszych 53 zasłużonym seniorom.

– Życzę wszystkim seniorom, aby znajdowali czas na realizację swoich pasji i zainteresowań, aby każdy dzień przynosił radość i satysfakcję. W Białymstoku realizowanych jest wiele różnorodnych inicjatyw, w których uczestniczą i włączają się w ich organizację osoby starsze. Ci seniorzy dają dobry przykład i aktywizują całe środowisko – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Podczas spotkania goście wysłuchali koncertu pt. „Piosenki Anny German” w wykonaniu Agnieszki Babicz-Stasierowskiej z zespołem RAMA 11.

(źródło i foto: Departament Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Białystok)

opracowanie: Lija Półjanowska
Podlaska Redakcja Seniora Białystok