W ramach spotkań cyklicznych „Seniorzy dla seniorów” zespół „Maryna”, działający w Klubie Senior +, zaprosił seniorów z Łomży i okolic na spektakl słowno–muzyczny „Walentynki na wesoło”.

Scenka kabaretowa

Nasz program składał się z humorystycznych scenek  rodzajowych, przedstawiających relacje damsko–męskie z przymrużeniem oka, przeplatanych piosenkami mówiącymi o miłości. W czasie spektaklu widownia reagowała śmiechem i brawami na to, co działo się na scenie. Scenariusz, na moją prośbę, opracowała Ala Dobrowolska i pracowała z zespołem pod moją nieobecność. Przy pomocy członków zespołu wykonała też piękną dekorację. Ja, po dłuższej nieobecności, zajęłam się oprawą muzyczną i choreograficzną. Gdy te elementy połączyliśmy w całość, powstał udany spektakl, połączenie kabaretu i teatru. Członkowie „Maryny” ujawnili zdolności aktorskie. Okazało się, że nie znałam możliwości niektórych osób. Oni sami są zdziwieni tym, co w sobie odkryli.Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy zespół „Piątniczanie”, aby wspólnie z nami świętował walentynki. Zespół, którego kierownikiem jest Ryszard Kulaszewski, wystąpił z repertuarem piosenek popularnych i ludowych. Było wesoło, głośno i radośnie. Widownia włączała się do wspólnego śpiewu, a także tańczyła. Wszystko spontanicznie i na luzie. Przyjemnie było patrzeć na roześmiane twarze.

Nadarzyła się kolejna okazja do integracji środowisk senioralnych. Coraz więcej nowych osób widzimy na naszych spotkaniach i to nas upewnia w przekonaniu, że idziemy w dobrą stronę. Chcemy jak najwięcej ludzi wyciągnąć z domu i pokazać, że można wspólnie się bawić i mile spędzać  czas.

Publiczność i występujący seniorzy

Marta Kopeć, kierownik Klubu Senior +, podziękowała występującym za miłe spotkanie i wręczyła kwiaty. Wszyscy seniorzy, biorący udział w spotkaniu, otrzymali symbol walentynek, czyli serduszka w kształcie lizaków. Serwowane były też gorące i zimne napoje. Zadbały o to instruktorki Klubu Senior +, Urszula Dymek i Beata Wiśniewska. Dziękujemy bardzo panu Sławkowi Śledziewskiemu, kierownikowi Hali Kultury, panu akustykowi Krzysztofowi Jodłowskiemu i pracownikom obsługi  za przychylność i sympatyczną atmosferę w czasie prób. Szczególnie chcę podziękować panu Krzysztofowi za cierpliwość w przyzwyczajaniu nas do pracy z mikrofonami, bo to dla nas nowość. Myślę, że nauczyciel dobry, uczniowie pojętni i finał nie najgorszy. Dziękuję także panu Ryszardowi Kulaszewskiemu i zespołowi „Piątniczanie” za przyjęcie naszego zaproszenia i udział w programie.

Spotkania cykliczne „Seniorzy dla seniorów”, jak nazwa wskazuje, to oddolna inicjatywa aktywnych seniorów zespołu „Maryna”, którzy chcą się dzielić z innymi swoją pasją, a tym samym pokazać, że można i trzeba rozwijać swoje talenty i otwierać się na drugiego człowieka, że w każdym wieku można doskonale się bawić. Jeśli tylko chcemy, to PESEL nas nie ograniczy w podejmowaniu nowych wyzwań. Zespół Maryna cieszy się, że może nieść radość innym i czuje z tego powodu satysfakcję.
Tak na marginesie, od 1 stycznia 2023 roku nazwa  Klub Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży została zastąpiona nazwą Klub Senior + i taką nazwą się posługujemy.

Danuta Waśko
Podlaska Redakcja Seniora Łomża