Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów do wspólnego świętowania tego szczególnego dnia. W związku z tym instytucja przygotowała wiele atrakcji. 

Na scenie są dwie kobiety i mężczyzna. Jedna z kobiet siedzi na krześle, druga na stoliku zwrócona twarzą do mężczyzny. Obok stoi spreparowany szkielet człowieka.

– Oferta przygotowana na Międzynarodowy Dzień Teatru jest na tyle różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie – zauważa Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Złóż życzenia dla Teatru 

W najbliższą niedzielę, 27 marca o godz. 12.00 Teatr zaprasza widzów do wzięcia udziału w akcji „Złóż życzenia dla Teatru”. Przedsięwzięcie, które odbędzie się na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego (przed siedzibą Teatru) rozpocznie się odczytaniem orędzia, a następnie teatromani będą mogli napisać (na specjalnej tablicy) życzenia dla Teatru. Pierwszych dwadzieścia osób, które złoży w ten sposób życzenia Teatrowi otrzyma od instytucji atrakcyjne upominki. Każdy, kto weźmie udział w akcji może liczyć nie tylko na kawę/herbatę i coś słodkiego, lecz także na mile spędzony czas w towarzystwie pracowników Teatru.

Moje pierwsze wspomnienie z Teatru

Każdy z nas pamięta swoją pierwszą wizytę w teatrze. Tę jedyną w swoim rodzaju chwilę, kiedy gasną światła, unosi się kurtyna i świat na zewnątrz przestaje istnieć. Dla niektórych ludzi urok tej chwili nigdy nie wygasa. Z myślą o nich Teatr Dramatyczny przygotował kolejną propozycję: konkurs „Moje pierwsze wspomnienie z Teatru”. Pierwszych dwadzieścia osób, które w kreatywny sposób opiszą swoje wspomnienie związane z białostockim Teatrem, może liczyć na atrakcyjne nagrody, w tym: kolację z aktorami (Arletą Godziszewską lub Piotrem Szekowskim), vouchery do Cukierni Sowa, zaproszenie na spektakl czy słodki upominek. Aby wziąć udział w rozgrywce, wystarczy przesłać swoje wspomnienie e-mailowo na adres: konkurs@dramatyczny.pl do 25 marca do godz. 12.00. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie:

… ale to nie wszystko!

Teatr Dramatyczny w Białymstoku włącza się też w akcję wspólnego czytania dzieł Szekspira -#makeSZEKSPIRgreatagain, podczas której aktorzy: Beata Chyczewska, Justyna Godlewska-Kruczkowska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Katarzyna Siergiej, Monika Zaborska, Krzysztof Ławniczak i Marek Tyszkiewicz przeczytają fragmenty „Makbeta”. Czytanie odbędzie się w Nie-Teatrze, w godz. 15:30-16:00.

– Ponadto, w niedzielę, 27 marca, przed pokazami spektakli „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz oraz „Wszystko w rodzinie” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza zostanie odczytane orędzie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W związku z wojną w Ukrainie postanowiliśmy kontynuować współpracę z Fundacją „Dialog”. Przed i po niedzielnych spektaklach, będziemy zbierać pieniądze na budowę domu pomocy uchodźcom z Ukrainy – dodaje Piotr Półtorak.

(źródło: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku)

Foto: Bartek Warzecha

Podlaska Redakcja Seniora Białystok